Płyty poliuretanowe

płyta PIROcieplenie dachu płytami poliuretanowymi PIR to często najlepsze rozwiązanie z możliwych. Oczywiście nie jest tak w każdym przypadku, każdy inwestor wraz z projektantem powinien sam indywidualnie ocenić, które rozwiązanie jest w jego warunkach najkorzystniejsze. Jeśli natomiast klient zdecydował już o zastosowaniu płyt z poliuretanu, nasza hurtownia może zaproponować jedną z najatrakcyjniejszych ofert na rynku.
Termoizolacyjne płyty PIR służą do izolacji dachów płaskich i ukośnych, a także posadzek i ścian. Znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym (w domach jedno- i wielorodzinnych), w przemyśle i rolnictwie (budynki gospodarcze). Płyty z pianki PIR są powszechnie używane na Zachodzie, w Europie i Ameryce Północnej, w krajach o klimacie zbliżonym do naszego. U naszych zachodnich sąsiadów płyty poliuretanowe PIR stosuje się już na połowie dachów w budownictwie jednorodzinnym, podobnie jest w Holandii czy Belgii – porównaj ofertę.
Płyta z poliuretanu PIR jest wodoodporna, jej stosowanie zapewnia, że powietrze w domu będzie świeże i czyste, ponieważ wilgoć nie przedostaje się do wnętrza, nie ma więc warunków do rozwoju szkodliwej pleśni i grzybów. Struktura komórkowa poliuretanu i jego duża gęstość zapewniają stabilne warunki cieplne we wnętrzach.
Płyty PIR pozwalają osiągnąć znaczne oszczędności energetyczne. Dzięki płytom poliuretanowym straty energii w stosunku do budynku bez izolacji są mniejsze o około 40%. Żaden inny środek termoizolujący nie zapewnia porównywalnych oszczędności.