Dachówki

dachówkaDachówki ceramiczne i cementowe (betonowe) używane są zazwyczaj do pokrycia dachów spadzistych. Ich skuteczne działanie polega głównie na sprawnym odprowadzeniu deszczówki, co zwiększa znacząco trwałość dachu. Decydując się na ułożenie na dachu dachówek ceramicznych lub betonowych wielu inwestorów stoi przed wyborem kształtu dachówki. Koncepcja architektoniczna budynku niejednokrotnie narzuca inwestorowi użycie pewnych typów dachówek. W naszej hurtowni znaleźć można bardzo duży wybór dachówek, zarówno betonowych jak i ceramicznych. Jesteśmy w stanie spełnić wymagania nawet najbardziej wybrednego klienta.
Dachówki ceramiczne i betonowe są pokryciami ciężkimi, trwałymi, o dużej mrozoodporności i niepalnymi. Obok podstawowych funkcji użytkowych, takich jak zapewnienie ochrony budynku oraz odprowadzanie wilgoci z powierzchni dachu, powinny one pełnić funkcje estetyczne. Podstawowym ich celem jest zapewnienie użytkownikowi komfortu, ciepła i bezpieczeństwa.
Oferujemy dachówki w podstawowych zabarwieniach: ceglastym, czerwonym, brązowym, antracytowym i czarnym, ich powierzchnia może być matowa, półmatowa lub błyszcząca. Za dopłatą można oczywiście zamówić dachówki w innych kolorach – na stronie www.dachprofil.xyz
Zarówno dachówki betonowe, jak i dachówki ceramiczne są oferowane w różnych kształtach, co ma decydujący wpływ na wygląd budynku. Ze względów technologicznych trochę mniej do wyboru jest wzorów dachówek cementowych niż ceramicznych. Obie odmiany dachówek mają podobne właściwości, i zbliżoną jakość. Dachówka cementowa ma niższy ciężar od ceramicznej, jednak dachy domów budowanych w Polsce projektowane są na takie obciążenie, które wytrzyma ciężar obu materiałów.